psrs logo 150Planinarski savez Republike Srpske
Komisija za orjentaciju

Kup Republike Srpske u planinarskoj orjentaciji - pojedinačno Mrakovica - Kozara

U nedelju 20.septembra 2015. godine na Mrakovici u nacionalnom parku „Kozara“ održan je kup Republike Srpske u pojedinačnoj orjentaciji. Takmičenje je organizovao Planinarski savez Republike Srpske, a domaćin je bio PD „Klekovača“ iz Prijedora.

Težak planinski teren na obroncima Kozare oko memorijalne zone, kao ni teški vremenski uslovi, nisu pokolebali ni omeli takmičare u rješavanju zadatog problema.

Muškarci su se takmičili u tri kategorije. Titulu najboljeg među juniorima ponio je Danilo Delić, član PD „Glasinac“ Sokolac. Najbolji među seniorima bio je Igor Mučibabić, član PSD „Stolac“ iz Višegrada, dok je prvoplasirani veteran bio Ljubiša Armanda, član PD „Klekovača“ iz Prijedora.

Žene su se takmičile u kategoriji juniora, gdje se kao najbolja pokazala Marija Lekanić, članica PSD „Stolac“ iz Višegrada.

Orjentiring kup 1