Na osnovu informacija o nesreći koja se desila na planini Romaniji 27.12.2014. godine Upravni odbor na telefonskoj sjednici održanoj 28.12.2014. godine daje sledeće

S A O P Š T E Nj E

Dana, 27.12.2014. godine prilikom uspona na Novakovu pećinu na Romaniji, došlo je do planinarske nesreće, prilikom pada niz liticu nastradala je planinarka Snježana (Novica) Krajišnik, članica PED "MAJEVICA" iz Bijeljine.

Porodici i prijateljima nastradale Snježane Krajišnik upućujemo iskreno saučešće u ime svih planinarskih organizacija i članova.

Zahvaljujemo se svima koji su pritekli u pomoć prilikom spašavanja i evakuacije unesrećene, kao i onima koji su iskazali spremnost za pomoć.

Posebno se zahvaljujemo medicinskim radnicima, Gorskoj službi spašavanja OC "Jahorina" i helikopterskom servisu MUP-a RS.

UPRAVNI ODBOR
PLANINARSKOG SAVEZA REPUBLIKE SRPSKE