ПОЗИВ ЗА ПРИЈАВУ НА ОБУКУ ВОДИЧА 3. КАТЕГОРИЈЕ

ОБУКА ЗА ВОДИЧЕ  3. КАТЕГОРИЈЕ

ПОЧЕТНА ОБУКА ЗА ВОДИЧЕ

Локација и вријеме:

Обука за водиче 3. категорије (водичи оспособљени за вођење вођење група у љетњим условима по планинама високим до 3600 м/нв) одржаће се у периоду од 19.-27.08.2022 године,  у планинарском дому Челина на Требевићу.

Инструкторски тим:

1. Слободан Гочманац

2. Милорад Кличковић

3. Горан Бурић

и помоћници инструктора.

Инструктори, помоћници инструктора и њихов број ће бити накнадно утврђени у зависности од броја пријављених полазника.

Трошкови учешћа:

Учешће појединаца или планининарских  организација за трошкове обуке износе 400,00 КМ (остатак трошкова сноси Планинарски савез Републике Српске), а исти обухватају: трошкове смјештаја и исхране, трошкове инструктора, колективне опреме и администрације.

Услови за учешће:

Кандидат приликом пријављивања мора да испуњава сљедеће услове:

– старост најмање 18 година, а највише 35 – копија личне карте,

– завршен најмање 4. степен стручне спреме (четворогодишња средња школа) – копија свједочанства,

– чланство у планинарској организацији које је члан ПСРС – – копија картице ПСРС,

– искуство у планинарењу од најмање три године, препорука матичне планинарске организације – издаје матична  планинарска организација,

– уплата на жиро рачун Планинарског савеза РС на 562 006 00002323 22– са назнаком ЗА ШКОЛУ ВОДИЧА- копија уплатнице.

– љекарско уверење не старије од  15 дана – може од породичног љекара.

Савез задржава право отказивања или помјерања уз поврат уплаћеног износа.

Пријаве:

Пријаве се могу извршити на маил адресу planinarskisavezrs@gmail.com или телефон 066/902-643 најкасније до 01.08.2022.године.

Неопходна  опрема за учешће на обуци:

– планинарске ципеле

-средство за одржавање ципела

-резервне пертле

-транспортни ранац  до 80л и мали ранац до 40 л

-врећа за спавање и подметач

-кабаница

-вјетровка

-полар

-пресвлаке

-чарапе,више пари

-пригодне планинарске панталоне

-наочари са УВ заштитом,крема са великим фактором УВ заштите

-камашне

-чеона лампа са резрвним батеријама

-прибор за личну хигијену

-прибор за писање(оловка,свеска,гумица,лењир,трокут,угломјер)

-лична документа(планинарска картица,лична карта и здравствена књижица)

компас(бусола) и ГПС,ко посједује

-шљем,пењачки појас,два карабинера са матицом,справа за осигурање   (реверсо) и два прусика од 3 до 4 м, дебљине 5 или 6 мм

Кандидати који се пријаве на обуку дужни су доћи у планинарски дом Челина 19.08.2022.године(петак) до 18 сати.

Начелник Водичке службе

Ненад Станишић