ШКОЛА ЗА ВОДИЧЕ 3. КАТЕГОРИЈЕ

ОЧЕТНА ОБУКА ЗА ВОДИЧЕ

Локација и вријеме:
Обука за водиче 3. категорије (водичи оспособљени за вођење група у љетњим условима по планинама високим до 3600 м/нв) одржаће се у периоду од 19-27.06.2021. године, у кампу „Ушће“ у Требињу.

Инструкторски тим:
1. Слободан Гочманац
2. Милорад Кличковић
3. Горан Бурић
и помоћници инструктора.
Инструктори, помоћници инструктора и њихов број ће бити накнадно утврђени у зависности од броја пријављених полазника.

Трошкови учешћа:
Учешће појединаца или планининарских организација за трошкове обуке износе 400,00 КМ (остатак трошкова сноси Планинарски савез Републике Српске), а исти обухватају: трошкове смјештаја и исхране, трошкове инструктора, колективне опреме и администрације.
Трошкови су нешто већи због епидемиолошко-хигијенских мјера које морамо поштовати све вријеме трајања школе.

Услови за учешће:
Кандидат приликом пријављивања мора да испуњава сљедеће услове:
– старост најмање 18 година, а највише 35 – копија личне карте,
– завршен најмање 4. степен стручне спреме (четворогодишња средња школа) – копија свједочанства,
– чланство у планинарској организацији које је члан ПСРС – копија картице ПСРС,
– искуство у планинарењу од најмање три године, препорука матичне планинарске организације – издаје матична планинарска организација,
– уплата на жиро рачун Планинарског савеза РС на 562 006 00002323 22- са назнаком ЗА ШКОЛУ ВОДИЧА- копија уплатнице.
– љекарско уверење не старије од 15 дана – може од породичног љекара.
Савез задржава право отказивања или помјерања уз поврат уплаћеног износа.

Пријаве:
Пријаве се могу извршити на маил адресу planinarskisavezrs@gmail.com или телефон 066/902-643 најкасније до 01.06.2021. године. Број кандидата је ограничен и ПСРС даје предност кандидатима из херцеговачке регије.

Дипломе за осам планинарских водича (ФОТО/ВИДЕО)

Водичка служба Планинарског савеза Републике Српске уручила је дипломе полазницима обуке за планинарске водиче друге категорије, односно водиче у зимским условима. Дипломе је, након вишедневне

ЗАВРШЕНА ЗИМСКА ОБУКА ЗА ВОДИЧЕ

Обука за водиче друге категорије (у зимским условима) одржана је на подручју Вишеграда у планинарском дому „Крижевац“ од 17.02. до 25.02.2023. године. Домаћин обуке било